Przykład: Mężczyzna, ektomorfik, 20 lat, 60 kg, 180 cm, 3 intensywne treningi siłowe po 45 minut(właściwa dla tego typu budowy ilość), trening areobowy ograniczony do 5-10 minut przed i po treningu, interwały(brak). 1. Podstawową przemianę materii(BMR): BMR = (9.99 X 60 (kg)) + (6.25 X 180 (cm)) - (4.92 X 20) + 5 = 1631 kcal 2. Kalorię spalone [...]
BF 23-25% 1.BMR= (9.99 X waga 92) + (6.25 X wzrost 180) - (4.92 X 18) + 5 =1960,52 2.Trening siłowo-aerobowy - 4x 60min x 7 + EPOC(4x (7% z 1631 = 114)) = 2136 3.TEA = 305 4.(BMR + TEA) 1960+305 = 2265 5.NEAT 2265+400 =2665kcal 6.TEF 2665+265= 2930kcal Powiedzmy że obniżka do 2300 (dlatego iż dotychczas tyle jadłem i przynosiło to skutki na [...]
Hej, Dzieki bardzo za konkretny zestaw linkow!!!! Na razie udalo mi sie zmontowac cos takiego: BMR: BMR = (9,99 x 92) + (6,25 x 186) - (4,92 x 20) + 5 = 1988 BMR = 1988 TEA: Na razie robie tylko Aero ( bieganie 4 razy / tyg - 30 min kazda sesja ) A wiec: 4 x 30 min x 7 + EPOC (4x (5% z 1998)) = 840 + 399,6 = 1239,6 1239,6 / 7 = 177 TEA = 177 TEF: [...]
Nie mogę edytować poprzedniego posta :/ 1. Podstawową przemianę materii(BMR): BMR = (9.99 X 100 (kg)) + (6.25 X 183 (cm)) - (4.92 X 28) + 5 = 2001 kcal 2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 3 x 60 min x 9 + EPOC(3 x (7% z 2001 = 140)) = 1760 kcal 3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 251 kcal 4. [...]
Nie mogę edytować poprzedniego posta :/ 1. Podstawową przemianę materii(BMR): BMR = (9.99 X 100 (kg)) + (6.25 X 183 (cm)) - (4.92 X 28) + 5 = 2001 kcal 2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 3 x 60 min x 9 + EPOC(3 x (7% z 2001 = 140)) = 1760 kcal 3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 251 kcal 4. [...]
już miałem reset na zerze przed redukcja wiec spokojnie 2500 było metabolizm jest ok . zrobiłem od nowa wyliczenia bo by błąd prawdopodobnie prużę o sprawdzenie ja chce od tego odjac 500 kcal chyba ze odjąć mniej? Podstawowa przemianę materii (BMR): BMR=-(4.92x25)+5-=+5=1804,2 KCAL Kalorie spalone podczas aktywności fizycznej (TEA): Trening siłowy [...]
ok, po tym jak troche pczytałem postanowilem pdejscpwazie do tematu i najpierw troche obliczen co do zapotrzebowaia w kcal. korzystalem z tego tematu http://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne%2C_sk%C5%82._prod._%C5%BCywno%C5%9Bciowych%2C_%25_bf-t276436.html czyli: 1. BMR (9.99x100kg)+ (6.25x186cm)-(4.92x26)+5= 2083 2. Kalorie spalone podczas [...]
Zerknie ktos czy dobrze wyliczyłem kcal? bmr (9,99x92) +(6,25x180)-(4,92x26)+5 = (919+1125-128)+5=1921 tea 4x50x7=1400 1400%7=200 bmr + tea 1921+200=2121 neat 2121+400= 2521 TEF 2521+(10%z2521)=2773 W swoich obliczeniach nie uwzględniłeś kalorii spalonych po wysiłku fizycznym - EPOC, poza tym obliczenia wydają się przeprowadzone poprawnie. W [...]
wg tego co napisałes, teraz dieta wygląda tak. z szynki ciezko by mi było zrezygnować, bo mam dosyc duza rodzine i zawsze jest w lodówce, a duzo by było zachodu z mięsem.. ale mysle ze taka mala ilosc szynki nie stanowi dla diety duzego problemu 1. BMR = 639 + 1087 - 88 + 5 = 1643 kcal 2. TEA = 945 (Trening siłowy) + 198 (EPOC) = 1143 kcal 3. [...]
Na redukcji byłem kilka miesięcy aż do lutego/marca kiedy to zrobiłem przerwe ze względu na zabieg na kolano, więc ta kaloryczność to jest można już powiedzieć koniec redukcji, planuję zjechać do tych 10-15 % BF by później wejść na masę. Obliczyłem zapotrzebowanie, wynosi ono 2721 kcal. 1. Podstawową przemianę materii(BMR): BMR = (9.99 X 73 (kg)) [...]
Podstawową przemianę materii (BMR): BMR = (9,99 X 77 (kg)) + (6,25 X 174 (cm)) - (4,92 X 22) + 5 = 1754 kcal Kalorie spalone podczas aktywności fizycznej (TEA): Trening siłowy - 3 x 45 min x 9 + EPOC(3 x (7% z 1754 = 122,78)) = 1583 kcal Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 226 kcal Sumujemy wyniki z punktu 1 i 3: (BMR) 1754 kcal + [...]
OK zrobię tak jak piszecie czyli zacznę redukcje wyliczyłem chyba poprawnie zapotrzebowanie BMR = (9.99 X 67 (kg)) + (6.25 X 175 (cm)) - (4.92 X 25) + 5 = 1645 kcal 2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 4 x 45 min x 9 + EPOC(4 x (7% z 1645 = 115)) = 2080 kcal 3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 297 [...]
1. Podstawową przemianę materii(BMR): BMR = (9.99 X 81 (kg)) + (6.25 X 180 (cm)) - (4.92 X 22) + 5 = 1831 2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 3 x 50 min x 8 + EPOC(3 x (5% z 1831 = 91)) = 1473 kcal 3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 210kcal 4. Sumujemy wyniki z punktu 1 i 3: (BMR)1831 [...]
1. Podstawową przemianę materii(BMR): BMR = (9.99 X 71 (kg)) + (6.25 X 181 (cm)) - (4.92 X 20) + 5 = 1747 kcal 2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 3 x 80 min x 8 + EPOC(3 x (7% z 1747 = 122)) = 2286 kcal 3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 326 kcal 4. Sumujemy wyniki z punktu 1 i 3: [...]
Zapotrzebowanie liczysz tak http://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne%2C_sk%C5%82._prod._%C5%BCywno%C5%9Bciowych%2C_BF-t276436.html jeśli chcesz przytyć/schudnąć - dodajesz/odejmujesz 300 kcal. Co do tego, czy robic masę, czy redukować będziemy mogli poradzić, gdy wstawisz zdjęcie sylwetki. Bo sam stosunek wagi do wzrostu to za mało, żeby to [...]
Żeby nie zaśmiecać i robić nowych tematów pisze tu. Witam wszystkich Prosił bym bardzo o pomoc Wiek:18lat Wzrost: 176cm Waga: 63kg Staż jakieś 5 miechów (w wakacje była przerwa) Ćwiczę 3 razy w tygodniu i 3 razy w tygodniu chodzę na basen. Wiem że temat diet wałkowany 1000 razy ale czytałem już pełno tematów a i tak nie wiem co i ile ( [...]
1. Podstawową przemianę materii(BMR): BMR = (9.99 X 76 (kg)) + (6.25 X 180 (cm)) - (4.92 X 16) + 5 = 1810kcal 2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy -3((20min x 8 kcal) + 35kcal) + 3 x 60 min x 8 + EPOC(3 x (6% z 1810 = 108)) = 2350kcal 3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 335kcal 4. Sumujemy wyniki z [...]
[...] na minute czyli 3 treningi po 60 min +2 interwaly po 20 =220x9+1980 Tutaj niewiem co z tym: EPOC - Kalorie spalone po wysiłku 4-7% Całkowitego zapotrzebowania kalorycznego neat- za endo -400kcal aeroby robie po treningu ile moge narazie to gora 10 min średnio intensywnie tutaj niewiem też(35kcal ?) Trening areobowy 5 - 10 kcal na minutę w [...]